ים המלח - צילום: תומר רצאבי

צילום נופים בישראל

אנחנו כל כך אוהבים לטייל בחו"ל, ומסיבה טובה 🙂 להגיע למקום מרוחק בחו"ל שיש בו נופים מיוחדים ותופעות טבע יפות זה כיף שאין כמותו. לפעמים אנחנו שוכחים שלמרות שאנחנו במדינה כל כך קטנה, יש בה עדיין נופים מאוד מיוחדים, אפילו כאלה שמזכירים ואולי אף משתווים לפארקים גדולים ומפורסמים בחו"ל. את ישראל אמנם אפשר לחצות בכמה שעות, אבל בכמה שעות האלה ובמיוחד בהתאם לעונה, אפשר לראות בדרך מגוון אדיר של נופים. יש פה כמעט הכל החל משלג, הרים, יערות, נחלים, ועד חופים מטריפים, שדות פורחים ומדבריות מיוחדים. חלק מהמקומות מאוד נגישים ואפילו מאוד מוכרים וחלקם פחות ודורשים נסיעה שנחשבת "ארוכה" בארץ. את סוד הקסם שלהם מגלים במיוחד בעונות הפחות מטוילות כמו הסתיו עד האביב, אז העננות צובעת את השמיים בצבעים מטריפים, במיוחד בזריחות ובשקיעות – ובמיוחד לצלמים.

ים המלח:

המקום הנמוך בעולם, שכמעט הפך לאחד משבעת פלאי עולם. ים המלח מושך אליו אלפי תיירים בשנה, מהארץ ומחו"ל. ים המלח הוא ללא ספק אחד המקומות הכי יפים ומיוחדים בארץ. כתוצאה מהתאדות והתייבשות של הימה הזו נוצרים על חופים שונים התגבשויות מלח מופלאות ומיוחדות. במים עצמם בקרבת החוף נוצרות טקסטורות ותצורות מדהימות כתוצאה משקיעה של מינרלים גופרתיים, וכמובן שאי אפשר לשכוח את תופעת הבולענים.

ים המלח - צילום: תומר רצאבי
צילום נוף ים המלח - Wild Travel
צילום נוף ים המלח - Wild Travel

פארק תמנע:

20 קילומטר צפונית לאילת נמצא אחד הפארקים הכי מיוחדים שיש לנו בארץ. המקום
ידוע עוד מימי התנ"ך כאחד מהמקומות העתיקים בעולם (אם לא העתיק שבהם) שכרו בו נחושת. הפארק מכיל נופים מדבריים יחודיים וצורות סלעים גיאולוגיות מטריפות כמו פטריות סלע, עמודי שלמה המרשימים וקשתות סלע. אחד היתרונות הגדולים של הפארק זה שיש בו זיהום אור יחסית נמוך ובתנאים טובים אפשר לראות ולצלם את הכוכבים ואת שביל החלב.

הפטריה פארק תמנע - צילום: תומר רצאבי

חוף דור-הבונים:

רצועת החוף של דור הבונים היא אחת הרצועות המרשימות והמיוחדות בארץ. אורכה כ 5 ק"מ והיא בנויה מרכסי כורכר וטבלאות גידוד שנשחקו ונבנו במשך השנים. תהליכי השחיקה והבניה תרמו ליצירת מקומות מאוד מיוחדים בחוף כמו לגונות נסתרות עם מים שקטים, מפרצונים חוליים, מערות אבן שוצפות ויש שם גם ספינה טרופה על החוף.
אפשר ללכת שעות על רכסי הכורכר בחוף ולמצוא לוקיישנים מדהימים אחד אחרי השני.

חוף דור - צילום: תומר רצאבי

הר צין ושדה הבולבוסים:

מקום שמכיל שתי תופעות טבע יפות ומאוד מעניינות. הר צין עצמו הוא הר בעל צורה מיוחדת, הוא צר וארוך בצורת שולחן שחלקו העליון שטוח. ליד ההר שוכן שדה
הבולבוסים – שטח שבו מקובצות אלפי אבני גיר בצורת בולבוסים (תפוחי אדמה). משערים שהבולבוסים נוצרו כתוצאה מהתגבשות קלציט, כנראה מסביב מאובנים של
שלדי דגים.

הר צין - צילום: תומר רצאבי

עמק האלה:

עמק האלה הוא אחד מהאזורים היפים ביותר לראות בהם פריחה עונתית. בעונת האביב השדות בדרום מתמלאים בצבעים מרהיבים כתוצאה מפריחות שונות של פרחי בר, כלניות ונוריות, אחת הפריחות המרשימות ביותר היא של צמחי התורמוס.

צילום נוף - Wild Travel

ניצנה:

ניצנה היא פינת חמד מפתיעה ביותר ויש בה כמה מקומות יחודיים ומרשימים לצילום. בעברה הרחוק ניצנה הייתה עיר נבטית ששימשה את הסוחרים הנבטים שיסדו את "דרך הבשמים" בה התבצע מסחר בין אסיה לאירופה. שרידי מבנים ועתיקות שלהם עדיין נמצאים בשטח. האזור סביב ניצנה הוא אחד המעוזים האחרונים של דיונות חול בארץ
וחוץ מדיונות אפשר למצוא שם גם תצורות סלע קירטון בצורות יחודיות. שימו לב שחלק מהמקומות באזור נמצאים קרוב לגבול מצרים ולכן הם סגורים לצילום בלילה.

ניצנה - צילום: תומר רצאבי
דיונת חול בניצנה, צילום: תומר רצאבי

חוף פלמחים:

בחוף פלמחים יש שני איזורים עיקריים של טבלאות גידוד שיוצרים סצינות נפלאות לצילום. אפשר למצוא שם מפלונים, בריכות קטנות שקועות בתוך מדף הסלע ואפילו החוף עצמו שמלא בצדפים ולפעמים באבנים מיוחדות, עושים את החוף לפנינה קטנה.

קורס צילום נוף - Wild Travel
חוף פלמחים - צילום: תומר רצאבי
חוף פלמחים - צילום: תומר רצאבי

נחל כזיב:

נחל כזיב שוכן למרגלות מבצר המונפורט והוא נחל איתן שאפשר לבקר בו כל ימות השנה. הנחל נוח להליכה והרבה מהשבילים בו מוצלים על ידי עצים שלפעמים מזכירים סצינות של יער אירופאי מימי הביניים. לאורך הנחל אפשר למצוא בריכות קטנות לצד עצי תאנה, מדרגות של מפלונים, ואפילו מערות מלאות מים שנכנסות לתוך סלעים.

נחל כזיב - צילום: תומר רצאבי

לסיכום

בשבילי החיפוש אחרי השקט, הטבע ונופים יפים לצילום הוא בלתי פוסק ותמיד משתנה. אני אוהב לצלם נופים טבעיים שאין בהם אלמנטים אנושיים או עירוניים (אנשים, בתים, כבישים, בניינים...) ולכן המון פעמים אני מוצא את עצמי נוסע למקומות מרוחקים ויחסית מבודדים, עד כמה שניתן בארץ. לשמחתי אני כל פעם מגלה מקומות חדשים ומפתיעים שמרגשים אותי כאילו הגעתי ללוקיישן מפורסם איפשהוא בחו"ל. העובדה שמזג האוויר בישראל הוא מאוד מגוון גם תורמת לעניין, כי השינויים האלו מייצרים בעצמם סצינות חדשות ומעניינות בארץ כמו מפלים, שטפונות, פריחה וכמובן שמיים שלא מפסיקים להשתנות. אני מקווה שכולנו נמשיך לשמור על הטבע שיש לנו בארץ ובכלל בעולם כדי שנוכל להמשיך להנות ממנו עוד הרבה שנים.

כתב וצילם: תומר רצאבי

רוצה לצלם תמונות נוף מרהיבות בישראל?