זנזיבר - צילום: יואל שליין

טיולי צילום

כמעט כולנו מצלמים בדרך זו או אחרת, בין אם במצלמות רפלקס דיגיטליות ובין אם בסמארטפון שלנו. צילום הוא דרך מיוחדת לנצור רגעים, לשמור זכרונות ודרך חדשה לגמרי לחוות טיול! טיולי צילום הפכו לאחד מסוגי הטיול הפופולריים ביותר בשנים האחרונות, מספר האנשים המתעסקים בצילום גדל כל שנה וזהו אחד מהתחביבים הכי נפוצים אצל הרבה מאוד אנשים.

למי זה מתאים?

טיולי צילום הם טיולים שמיועדים לצלמים בכל הרמות, חובבי צילום, אנשים שמצלמים "רק" בסמארטפון וגם לכאלה שבכלל לא. מי מאתנו שיצא לטיול עם חברים, משפחה או קבוצה וודאי נתקל במצב שרצה לעצור לצלם בעל חיים מיוחד שראה או תצפית יפה ולא הספיק בגלל שהיה חייב לעמוד בקצב של שאר הקבוצה. פעמים רבות כשכבר יש זמן לעצור ולצלם, ונגלית אלינו סצנה יפיפייה לצילום, אנחנו לא תמיד יודעים איך לצלם אותה בצורה נכונה, כזו שהתמונה באמת תצליח להעביר את העוצמה והיופי של מה שראינו בשטח.

צילום: יואל שליין
המטיילים שלנו בטרה צ'ימנה, דולומיטים איטליה - Wild Travel

אז מה עושים בטיולי צילום?

לטיולי צילום יש יתרונות רבים. צלמים הם אנשים שתמיד מחפשים אחר המקומות הכי יפים, הסצינות הכי מעניינות ושעות התאורה הכי מרשימות כמו זריחות ושקיעות. כדי להנות ממקום יפה כראוי, צריך להשקיע בו זמן ולתת לקסם שלו להתגלות ולהכנס לראש וללב. יש כאלה שאוהבים להשתהות כמה דקות, לעצור ולעשות הפסקת קפה, או לעצור ולצלם את הנוף המרהיב. מה עושה מי שלא מצלם? נהנה! חלק מהמטרות של טיול צילום זה להגיע למקומות הכי יפים, בשעות הכי יפות ולתת למקום את הזמן הראוי לו כדי להנות ממנו. במקום "לרוץ" ממקום למקום כדי להספיק כמה שיותר, כמו שקורה בלא מעט טיולים, בטיולי צילום מקדישים יותר זמן למקומות החשובים באמת.

דולומיטים - צילום: תומר רצאבי

ואם אני לא יודע לצלם? או רק קצת?

פה מתגלה עוד יתרון גדול של טיולי צילום - ההדרכה. טיולי צילום מלווים ע"י מדריכי טיולים ומדריכי צילום מקצועיים שדואגים לתת הדרכה חמה ואישית לכל אחד מהמטיילים לפי הרמה שלו. אם חלמתם לעשות פנורמה בחשיפות משתנות בתצפית מפסגת הקילימנג'רו ובין אם רק בא לכם לדעת איך להוציא תמונה טובה יותר של צ'יטה בקומפקטית או בסמארטפון שלכם.

קמצ'טקה - Wild Travel

להרגיש במשלחת של נשיונל ג'יאוגרפיק

מי מאיתנו לא ישב בבית וראה סדרה מדהימה של נשיונל ג'יאוגרפיק או ה BBC וידע שזו בדיוק החוויה שהוא רוצה בטיול הבא שלו? זו בדיוק המהות של טיולי הצילום שלנו - להגיע למקומות הכי מרוחקים, אקזוטיים ופראיים בעולם, להשקיע את הזמן בלחוות את תופעות הטבע הכי מרשימות שיש ולחזור הבייתה עם תמונות שלא נשכח לעולם.

זוהר צפוני באיסלנד - Wild Travel, צילום: יואל שליין

לסיכום

בין אתם מצלמים בסמארטפון או במצלמה מקצועית, לטיולי צילום יש ערך מוסף לכל מי שאוהב לטייל - קבוצות קטנות, יחס הדרכה גבוה ומדריכים מקצועיים שידאגו שתחזרו עם תמונות בלתי נשכחות מהטיול שלכם!

כתב: תומר רצאבי
צילום: תומר רצאבי ויואל שליין

בואו לטייל איתנו!