בהוטן - WildTravel
נזיר בודהיסטי עם מסכה מסורתית, בהוטן - Wild Travel

בהוטן

אל ממלכת ההימלאיה

בין טיבט לצפון הודו שוכנת ממלכה בודהיסטית שונה ומיוחדת - ממלכת בהוטן!

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף למסע יחיד במינו, מרגש ופורץ דרך שיתחיל במזרח בהוטן - האיזור הנידח ביותר במדינה אליו לא מגיעים תיירים כלל ובו חיים נוודים המשמרים מסורות עתיקות שכמעט ולא נראות במזרח הרחוק וימשיך למקדשים והמסורת הבודהיסטית של בהוטן הקלאסית בחלקה המערבי. 


תאריכי הטיול:

06.12.21 - 20.12.21

בהוטן
על המפה 

למה כדאי לטוס איתנו?

טיול של 15 ימים בבהוטן מהאזורים הנידחים והלא מתויירים במזרח הרחוק ועד לבהוטן הקלאסית במערב

הדרכת צילום על ידי
אשר סבידנסקי - צלם תרבויות דוקומנטרי

מסלול פורץ דרך אל תרבויות הנוודים במזרח הרחוק והנידח של בהוטן

ביקור בפסטיבל ריקודי המסכות בלוטסה

מפגשים אמיתיים עם המקומיים בבתים ובמנזרים

קבוצה קטנה ואינטימית עם יחס הדרכה אישי -
עד 12 משתתפים

בהוטן - מסלול הטיול

1

מגיעים לבהוטן

את המסע שלנו אנחנו נתחיל בטיסה בלילה שלפני ההגעה, ננחת בשדה התעופה הבין לאומי היחיד בעיר פארו. כבר לקראת הנחיתה נחשף לעוצמה של פסגות ההימלאיה ואם מזג האוויר יאפשר, נוכל לראות את הפסגה הגבוה בעולם - האוורסט! לאחר הנחיתה נפגוש את הצוות המקומי שלנו ונצא לחקור את העיר פארו.

רכס ההימלאיה המרשים, בהוטן - Wild Travel

2

אל מזרח בהוטן

בשעת בוקר מוקדמת נעזוב את בית המלון ונצא אשל שדה התעופה שם נעלה על טיסה מזרחה לאורך פסגות ההימלאיה אל טראשיגאנג (העיר הגדולה במזרח) לאחר הנחיתה ניסע אל השוק המקומי שם נחווה ונצלם לראשונה את האזור הלא מתוייר של בהוטן. לאחר שיטוט בשוק ומפגש קרוב ראשוני עם האוכלוסיה, ניסע אל הדזונג של טראשיגאנג שם נשוטט בין המקדשים השונים ונפגוש נזירים בודהיסטים. 

3

מזרחה אל השטח

הבוקר נצא ברכבי שטח מזרחה אל הכפר סאקטנג - אחד משני הכפרים בהם חיים בני הברוקפא. הברוקפא הם נוודים למחצה - בתקופת הקיץ הם עולים עם עדריהם לשטחי המרעה הפרושים במורדות ההימלאיה ולקראת החורף הם יורדים חזרה אל הכפרים שלהם בעמקים המוגנים. הברוקפא נחשבים, במידה גדולה של צדק, למשמרי המסורת הבהוטאנית בצורתה הטהורה ביותר. הם מדברים בניב מיוחד רק להם ומשמרים את המסורות העתיקות, לרבות מסורות השאובות מן הבודהיזם הטיבטי המהווה את התשתית לתרבות הבהוטאנית. בדרך אל הכפר נעבור דרך  משובשת בנופי הפרא המרהיבים של המזרח. את הלילה נבלא במחנה אוהלים בבית הארחה מאוד בסיסי (לפי מזג האוויר והמצב בשטח).

נזיר בודהיסטי הולך בין דגלי תפילה בשקיעה, בהוטן - Wild Travel

4-6

בני הברוקפא

את שלושת הימים הקרובים נקדיש למפגשים עם בני הברוקפא. פרק זמן זה יאפשר לנו להתרגל אל הכפריים ויותר חשוב יאפשר להם "להפשיר" כלפינו וכך נוכל להיכנס אל בתיהם, להצטרף אליהם למלאכות הבית השונות, ולהציץ אל עולם המסורת שלהם שנחשף בפני מעטים מאוד לפנינו. בשטח ננסה לפגוש ברועים הנוודים וליהנות משלושה ימים מנותקים במקום הכי רחוק מהציוויליזציה. כיוון שמדובר באיזור מאוד לא מתוייר וללא תשתיות לתיירות את הלילות נעשה במחנה אוהלים או בבית הארחה מאוד מאוד בסיסי.

5

אל מונגאר

היום כולו יוקדש לנסיעה (ארוכה), מערבה אל מונגאר. הנסיעה אל מונגאר נחשבת לדרך היפה בכל בהוטן ולאורכה נוכל להנות מעצירות מרהיבות לצילומים של הנוף עוצר הנשימה. לאחר 3 ימים בשטח נגיע למלון שם תחכה לנו מקלחת ומיטה נוחה.

8-9

פסטיבל ריקודי המסכות בלוטסה

מוקדם בבוקר נעזוב את מונגאר וניסע אל העיירה לוטסה בה מתקיים היום פסטיבל ריקודי המסכות השנתי. בכל מקדש בבהוטאן מתקיים אחת לשנה פסטיבל ריקודי מסכות - המסכות מייצגות דמיות שונות מהמיתולוגיה העשירה של הבודהיזם הטיבטי. הביקור בלוטסה המרוחקת יאפשר לנו מגע בלתי אמצעי עם הרקדנים והמקומיים הבאים לחזות בפסטיבל וסביר שנהיה המטיילים היחידים, או בכל מקרה, הכמעט בודדים שיגיעו לפסטיבל הזה. בשעות אחר הצהריים ניסע אל העיירה הקטנה קומה הידועה באמנות הטוויה ויצירת הבדים המיוחדים. אם נצליח, נבקר באחד מבתי המלאכה בהם נשמרת מלאכת יד מסורתית זו. בבוקר למחרת נשוב אל הפסטיבל לעוד יום של צילומים וחוויות. לקראת ערב היום התשיעי נצא אל אוטשו שם נתארח בבית חווה מקומי בתנאים בסיסיים.

נזירים בודהיסטים בריקוד מסכות מסורתי, בהוטן - Wild Travel

10

אל מרכז בהוטן

היום מצפה לנו עוד יום ארוך של נסיעה כשנחצה מהמזרח הרחוק של בהוטאן אל המרכז, אל עמק בומטאנג. עמק בומטאנג נחשב ערש התרבות הבהוטאנית, והמקום ממנו החל הבודהיזם להתפשט ברחבי המדינה. גם קטע זה של הדרך ידוע בבהוטאן כיפה במיוחד ויש להניח שבמהלך היום נעצור לא מעט לצלם ולהתרשם מיערות ההימלאיה המרהיבים - על פי המקומיים היערות צבועים ב-20 גוונים של כחול. לעת ערב נגיע אל העיירה הקטנה אורה, בקצה המזרחי של עמק בומטנאג שם נלון בבית חווה מקומי בתנאים בסיסיים.

11

אורה

את היום כולו נבלה באורה. נתחיל בביקור בבית הספר המקומי משם נמשיך לטיול בשבילי העיירה ונבקר בבתי המקומיים. אחרי הטיול האינטנסיבי והעמוס במזרח, זו תהיה הזדמנות להרגע, לשקוע באווירה הכפרית ולחוות מקרוב את אורח החיים המיוחד של המקומיים. לינה בבית חווה מקומי בתנאים בסיסיים.

12

ג'אקאר - בירת מחוז בומטאנג

היום נצא מאורה ונעשה את דרכינו אל ג'אקאר - בירת מחוז בומטאנג. במהלך הנסיעה נעצור למסלול הליכה של כשעה אל המעיין הבוער, ובשעות אחר הצהריים נגיע אל ג'אקאר. לאחר התארגנות במלון, נצא למסלול הליכה בין השדות והכפרים אל שניים מהמקדשים העתיקים ביותר בבומטאנג- ג'אמביי לאחאנג וקורג'יי לאחאנג. לקראת ערב נשוב למלון.

טקס ריקוד המסכות המסורתי במקדש בודהיסטי, בהוטן - Wild Travel

13

חזרה למערב בהוטן

בשעת בוקר מוקדמת ניסע אל שדה התעופה הקטן (ממש קטן) של ג'אקאר, ממנו נמריא בטיסה חזרה לשדה התעופה של פארו. עם הנחיתה במערב נצא אל טימפו, בירת הממלכה שם נתארגן במלון ונצא לבקר בבית ספר מקצועי בו משמרים אמנויות מסורתיות עתיקות. לאחר הביקור נצא מהעיר אל בית מלאכה קטן בבית פרטי, בו חיה משפחה המייצרת מזה דורות את המסכות המסורתיות המשמשות בריקודי המסכות כגון זה שראינו בלוטסה לפני כשבוע. זהו אחד המקומות האחרונים בבהוטאן בהם מייצרים מסכות בעבודת יד ובשיטות מסורתיות. לקראת ערב נשוב אל המלון בטימפו.

14

קן הטיגריסית

מטימפו ניסע חזרה אל פארושם שם נצא למסלול הליכה אל קן הטיגריסית - המנזר העתיק הנטוע מעל המצוק התלול (כנראה המנזר המפורסם ביותר בבהוטן). מנקודת ההתחלה נטפס אל בית הקפה הנמצא במחצית הדרך אל המנזר וממנו נשקף מראה המנזר כולו, ממש בגובה העיניים. כאן יוכלו חלק מאנשי הקבוצה להישאר, וקלי הרגליים יוכלו להמשיך עוד מרחק כשעה הליכה אל המנזר עצמו. לאחר הביקור במנזר ניסע אל מרכז העיר פארו, שם ברחוב הראשי ניצבת שורה של בתי קפה אופנתיים וחנויות מזכרות למי שירצה לקחת הביתה חתיכה מבהוטאן. בערב נתארגן במלון בפארו ללילה אחרון בבהוטאן.

מקדש קן הטיגריסית המפורסם, בהוטן - Wild Travel

15

סוף המסע

לאחר ארוחת בוקר טובה נצא שוב אל שדה התעופה של פארו שם ניפרד מבהוטן ונעלה על הטיסה חזרה הביתה.

למה כדאי לטוס איתנו?

טיול מקיף של 14 ימים בבהוטן - מאזורים נידחים ולא מתויירים במזרח הרחוק ועד לבהוטן הקלאסית במערב

הדרכת צילום על ידי אשר סבידנסקי - צלם תרבויות דוקומנטרי

מסלול פורץ דרך אל תרבויות הנוודים במזרח הרחוק והנידח של בהוטן

ביקור בפסטיבל ריקודי המסכות בלוטסה

מפגשים אמיתיים עם המקומיים בבתים ובמנזרים

קבוצה קטנה ואינטימית עם יחס הדרכה אישי - עד 12 משתתפים


מלאו את הפרטים

ונחזור אליכם עם המידע שאתם רוצים לדעת על הטיול הקרוב


לוח טיסות

טסים לבהוטן

תל אביב

יעודכן בקרוב

--:--

דלהי

יעודכן בקרוב

--:--

דלהי

יעודכן בקרוב

--:--

פארו

יעודכן בקרוב

--:--

חוזרים לישראל

פארו

יעודכן בקרוב

--:--

דלהי

יעודכן בקרוב

--:--

דלהי

יעודכן בקרוב

--:--

תל אביב

יעודכן בקרוב

--:--


 מחירים ומידע נוסף

מחיר הטיול: 5,780$

תוספת עבור חדר יחיד: 680$

המחיר כולל:

2 טיסות פנימיות

כלכלה מלאה

בתי מלון הטובים בכל אזור ואירוח אצל מקומיים

רכב צמוד ומרווח לקבוצה

הדרכת צילום ע"י מדריך מומחה לצילום תרבויות ומדריך מקומי דובר אנגלית

ויזה לבהוטן

 לא כלול

 • טיסות בינלאומיות
 • עלות בדיקות קורונה נדרשות
 • ביטוח נסיעות וביטוח ציוד אישי
 • מזכרות ומתנות לחברים ומשפחה
 • משקאות חריפים ושתייה קלה
 • תשר לנותני השירות

 תנאי ביטול

 • במועד ההרשמה לטיול: 500 דולר - דמי רישום (ללא החזר)
 • החל מ-91 יום ועד 62 יום לפני מועד היציאה: 50% ממחיר הטיול + הוצאות ביטול טיסה
 • החל מ - 61 ימים ועד מועד היציאה: 100% ממחיר הטיול + הוצאות ביטול טיסה

 הערות חשובות

 • המסלול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האויר, השטח והחלטת הצוות המוביל.
 • חשוב לקבוע תור למרפאת חיסונים ולדאוג לחיסונים הרלוונטים.