בהוטן - WildTravel
נזיר בודהיסטי עם מסכה מסורתית, בהוטן - Wild Travel

בהוטן

אל ממלכת ההימלאיה

בין טיבט לצפון הודו שוכנת ממלכה בודהיסטית שונה ומיוחדת - ממלכת בהוטן! אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למסע יחיד במינו, מרגש ופורץ דרך. נתחיל במזרח בהוטן - האיזור הנידח ביותר במדינה אליו לא מגיעים תיירים כלל ובו חיים נוודים המשמרים מסורות עתיקות שכמעט ולא נראות במזרח הרחוק. משם נמשיך למקדשים והמסורת הבודהיסטית של בהוטן הקלאסית בחלקה המערבי. 


תאריכי הטיול:

02.12.24 - 15.12.24

בהוטן
על המפה 

למה כדאי לטוס איתנו?

טיול של 15 ימים בבהוטן! מהאזורים הנידחים והלא מתויירים במזרח המדינה ועד לבהוטן הקלאסית במערב

הדרכת צילום על ידי
אשר סבידנסקי - צלם תרבויות דוקומנטרי

מסלול פורץ דרך אל תרבויות הנוודים במזרח הרחוק והנידח של בהוטן

ביקור בפסטיבל ריקודי המסכות בלוטסה

מפגשים אמיתיים עם המקומיים בבתים ובמנזרים

קבוצה קטנה ואינטימית עם יחס הדרכה אישי -
עד 12 משתתפים

בהוטן - מסלול הטיול

1

מגיעים לבהוטן

את המסע שלנו נתחיל בפארו, שדה התעופה הבינלאומי היחיד של בהוטן. לאחר הטיסה הארוכה, נגיע למלון להתארגן, להתרענן ולהכין מצלמות. ביחד ניסע אל מרכז העיר העתיקה ונשוטט ברחובות המאובקים, נצלם פורטרטים, חנויות וסצנות שונות של אורח החיים העתיק והמחודש של הבהוטנים. לאחר השקיעה נשוב אל המלון שלנו.

רכס ההימלאיה המרשים, בהוטן - Wild Travel

2

אל מזרח בהוטן

בשעת בוקר מוקדמת נעזוב את בית המלון ונצא אל שדה התעופה. אנחנו נעלה על טיסה עוצרת נשימה לאורך פסגות ההימלאיה אל העיר טראשיגאנג (בירת המזרח). לאחר הנחיתה נצא אל השוק המקומי שם נחווה לראשונה את האזור הלא מתוייר של בהוטן. לאחר שיטוט בשוק ומפגש קרוב עם האוכלוסיה המקומית, נמשיך אל הדזונג הראשי של טראשיגאנג - אזור עם ריכוז עשיר של מקדשים שונים ונזירים בודהיסטים. לקראת הערב נגיע אל בית המלון.

3

מזרחה אל השטח

מוקדם בבוקר נצא ברכבי שטח מזרחה אל הכפר סאקטנג, אחד משני הכפרים המרכזים של הזהות האטנית הנקראת ״הברוקפא״. הברוקפא הם נוודים למחצה - בתקופת הקיץ הם עולים עם עדריהם לשטחי המרעה הפרושים במורדות פסגות ההימלאיה ולקראת החורף הם יורדים חזרה אל העמקים המוגנים וכפרי הקבע שלהם. הברוקפא נחשבים, במידה גדולה של צדק, למשמרי המסורת הבהוטנית בצורתה הטהורה ביותר. הם מדברים בניב מיוחד משלהם ומשמרים מסורות העתיקות השאובות מן הבודהיזם הטיבטי המהווה את התשתית לתרבות הבהוטנית. בדרך אל הכפר נעבור בדרך משובשת בנופי הפרא המרהיבים של המזרח. את הלילה נבלה במחנה אוהלים או בבית הארחה בסיסי (לפי מזג האוויר והמצב בשטח).

נזיר בודהיסטי הולך בין דגלי תפילה בשקיעה, בהוטן - Wild Travel

4-6

בני הברוקפא

את שלושת הימים הקרובים נקדיש למפגשים וזמן איכות שיאפשר לנו להכיר עומק את בני הברוקפא. בגלל הטבע הלא תיירותי של האזור, הזמן הזה יאפשר לנו להתרגל אל אורח החיים הכפרי ויאפשר למקומיים "להפשיר" כלפינו. במהלך הימים הקרובים נוכל לבקר את בתיהם של בני הכפר, להצטרף למלאכות הבית השונות, ולהכיר עולם עשיר של מסורות שנחשף בפני מעטים מאוד לפנינו. בנוסף, נעשה מאמצים גדולים לצאת עם הנוודים לשטח ולהכיר את עולם הנווודים הפראי ולהנות משלושה ימים מנותקים במקום הכי רחוק מהציוויליזציה. שימו לב, כיוון שמדובר באיזור מאוד לא מתוייר וללא תשתיות לתיירות, את הלילות נעשה במחנה אוהלים או בבית הארחה מאוד בסיסי.

7

אל מונגאר

היום כולו יוקדש לנסיעה (ארוכה) מערבה אל מונגאר. הנסיעה התלולה אל מונגאר נחשבת לאחת הדכים היפות ביותר בבהוטן כולה! לאורך הנסיעה נוכל להנות מעצירות מרהיבות וצילומים של נופים קדומים עוצרי הנשימה. לאחר 3 ימים בשטח פראי עם הנוודים, נגיע אל מלון מסודר בו תחכה לנו מקלחת חמה ומיטה נוחה.

8-9

פסטיבל המסכות של לוסטה

בשעת בוקר מוקדמת נצא מהמלון, וניסע אל העיירה לוסטה שם מתקיים אחד מפסטיבלי המסכות הטיבטיים היפים בבהוטן. בכל מקדש בבהוטאן מתקיים אחת לשנה פסטיבל ריקודי מסכות, המסכות מייצגות דמיות שונות מהמיתולוגיה של הבודהיזם הטיבטי. ברבות השנים הפסטיבלים הללו הפכו למוקדי משיכה של מטיילים, אך הביקור בלוטסה המרוחקת יאפשר לנו מגע בלתי אמצעי עם הרקדנים והמקומיים הבאים לחזות בפסטיבל, שכן סביר שנהיה המטיילים היחידים, או בכל מקרה, הכמעט יחידים שיגיעו לפסטיבל הזה. בשעות אחר הצהריים ניסע אל העיירה הקטנה קומה הידועה באמנות הטוויה ויצירת הבדים המיוחדים. בבוקר הבא נשוב אל הפסטיבל לעוד יום של צילומים ובערב ניסע אל אוטשו. לילה ראשון בבית חווה מקומי בתנאים בסיסיים. לילה שני במלון סביר.

נזירים בודהיסטים בריקוד מסכות מסורתי, בהוטן - Wild Travel

10

אל מרכז בהוטן

היום מצפה לנו עוד יום ארוך של נסיעה בדרכים עקלקלות מהמזרח המבודד של בהוטן אל מרכז הממלכה. גם קטע זה של הדרך ידוע בבהוטאן כיפה במיוחד ויש להניח שבמהלך היום נעצור לא מעט לצלם ולהתרשם מיערות ההימלאיה המרהיבים. לקראת שעות הצהריים נגיע אל הקצה המזרחי של עמק ״בומטנאג״. עמק בומטאנג נחשב ערש התרבות הבהוטאנית והמקום ממנו החל הבודהיזם להתפשט ברחבי הממלכה. אנחנו נעצור בעיירה קטנה העונה לשם ״אורה״, בדיוק בתחילת פסטיבל ריקודי המסכות השנתי. המסכות מייצגות דמויות שונות מהמיתולוגיה ומהפנתיאון העשיר של קדושים ודמויות אלוהיות של הבודהיזם הטיבטי. הריקודים הם אמצעי להעברת מסרים חברתיים ודתיים. לרוב מקור הסיפורים המתוארים בפסטיבל נשלפים מין המיתולוגיה הבודהיסטית ומתארים סצנות אפיות של מלחמת הטוב ברע, האור בחושך, וכמובן המוסר והחמלה שנלחמים ברשע ובשחיתות. לינה בבית חווה מקומי.

11

אורה

את פסטיבלי המסיכות תמיד מלווים ירידים מקומיים - דוכנים נפתחים כהרף עין ומציעים שלל סחורות, ממתקים, צעצועי פלסטיק ופרטי אופנה מקומיים. את היום כולו נבלה בפסטיבל באורה, בין הדוכנים ועם המקומיים המגיעים לכאן במיטב מחלצותיהם. כמובן שנמשיך ונתעד את ריקודי המסיכות הממשיכים בכל עוזם. בהתאם לפעילות המקומיים ננסה גם לבקר בבית הספר המקומי, נטייל בשבילי העיירה, נתרשם מהארכיטקטורה המסורתית ונבקר בבתי המקומיים. אחרי הטיול האינטנסיבי והעמוס במזרח זו תהיה הזדמנות להרגע, לשקוע באווירת הסטואית של בהוטן, לבלות זמן עם המקומיים ולחוות מקרוב את אורח החיים המיוחד שלהם. לינה בבית חווה מקומי.

12

אל הבירה החדשה

עוד יום נסיעה ארוך (אחרון לטיול זה) לפנינו. נצא מג׳אקאר וניסע לאורך הכביש היחיד המחבר את מזרחה של בהוטאן עם המרכז, ואז עם מערב המדינה. הכביש הזה הינו למעשה עמוד השדרה של בהוטאן, והוא מתוח ברצועה הצרה הנמתחת בין רכס ההימלאיה בצפון, לרצועת הגונגלם הסוב-טרופיים המלווים את קו הגבול עם הודו מדרום. באופן טעמי נבנו לאורכו של הכביש, המהווה את קו החיים של בהוטאן, יישובים רבים. לאורך הנסיעה נעצור בערים גדולות, ובכפרים קטנים, ליד שדות, טרסות ומעים, ועם קצת מזל, גם לצידן של להקות קופים. בעת ערב מאוחרת נגיע אל טימפו, בירת בהוטאן, ומקום מושב המלך.

טקס ריקוד המסכות המסורתי במקדש בודהיסטי, בהוטן - Wild Travel

13

טימפו

את היום כולו נקדיש לבירת המדינה. נתחיל בביקור בשוק סוף השבוע, אליו מתקבצים ובאים תושבים מהעמק כולו. בשוק הרחב ניתן למצוא הכול – מכלי פלסטיק זולים למטבח, דרך מוצרי מזון, ועד לתשמישי קדושה. לאחר הביקור בשוק ניסע אל הבודהה דורדנמה, פסל בודהה עצום בגודלו, אליו מגיעים רבים מתושבי העיר, (בעיקר במהלך סוף השבוע) להתפלל ולהניח מנחות. בהמשך נצא מטימפו וניסע מרחק שעה נסיעה מהעיר אל בית מלאכה קטן בבית פרטי, בו חיה משפחה המייצרת מזה דורות את המסכות המסורתיות המשמשות בריקודי המסכות כגון זה שראינו בלוטסה לפני כשבוע. זהו אחד המקומות האחרונים בבהוטאן בהם מייצרים מסכות מיוחדות אלו בעבודת יד ובשיטות מסורתיות. לקראת ערב נשוב טימפו.

14

קן הטיגריסית 

מטימפו ניסע חזרה לפארו, היישר אל התחלת מסלול ההליכה אל קן הטיגריסית - המנזר העתיק הנטוע מעל מצוק תלול שהפך במידה רבה ל"סמל המסחרי של בהוטן". מנקודת ההתחלה נטפס אל בית הקפה הנמצא במחצית הדרך אל המנזר וממנו נשקף מראה המנזר כולו (המעוניינים יוכלו לשכור פרידות ולרכב עליהן עד לבית הקפה). כאן יוכלו חלק מאנשי הקבוצה להישאר, וקלי הרגליים יוכלו להמשיך עוד מרחק כשעה הליכה אל המנזר עצמו, עליו מסופר שלכאן טס הגורו רינפוצ'ה, מבשר הבודהיזם בבהוטאן על גב טיגריסית. לאחר הביקור במנזר ניסע אל מרכז העיר פארו שברחובה הראשי ניצבת שורה של בתי קפה אופנתיים וחנויות מזכרות. בערב נתארגן במלון בפארו ללילה אחרון בבהוטאן. לינה במלון.ֿֿ

מקדש קן הטיגריסית המפורסם, בהוטן - Wild Travel

15

סוף המסע

לאחר ארוחת בוקר טובה נצא שוב אל שדה התעופה של פארו שם ניפרד מבהוטן ונעלה על הטיסה חזרה הביתה.

למה כדאי לטוס איתנו?

טיול מקיף של 15 ימים בבהוטן - מאזורים נידחים ולא מתויירים במזרח הרחוק ועד לבהוטן הקלאסית במערב

הדרכת צילום על ידי אשר סבידנסקי - צלם תרבויות דוקומנטרי

מסלול פורץ דרך אל תרבויות הנוודים במזרח הרחוק והנידח של בהוטן

ביקור בפסטיבל ריקודי המסכות בלוטסה

מפגשים אמיתיים עם המקומיים בבתים ובמנזרים

קבוצה קטנה ואינטימית עם יחס הדרכה אישי - 8-12 משתתפים


 לוח טיסות

טסים לבהוטן

תל אביב

יעודכן בקרוב

--:--

דלהי

יעודכן בקרוב

--:--

דלהי

יעודכן בקרוב

--:--

פארו

יעודכן בקרוב

--:--

חוזרים לישראל

פארו

יעודכן בקרוב

--:--

דלהי

יעודכן בקרוב

--:--

דלהי

יעודכן בקרוב

--:--

תל אביב

יעודכן בקרוב

--:--


 מחירים ומידע נוסף

מחיר הטיול: 7,350$ לאדם בחדר זוגי

תוספת עבור חדר יחיד: 780$

המחיר כולל:

טיסות פנימיות בבהוטן

כלכלה מלאה

בתי מלון הטובים בכל אזור ואירוח אצל מקומיים

רכב צמוד ומרווח לקבוצה

הדרכת צילום ע"י מדריך מומחה לצילום תרבויות ומדריך מקומי דובר אנגלית

ויזה לבהוטן

 לא כלול

 • טיסות בינלאומיות
 • עלות בדיקות קורונה נדרשות
 • ביטוח נסיעות וביטוח ציוד אישי
 • מזכרות ומתנות לחברים ומשפחה
 • משקאות חריפים ושתייה קלה
 • תשר לנותני השירות

 תנאי ביטול

 • במועד ההרשמה לטיול: 600 דולר - דמי רישום (ללא החזר)
 • החל מ-91 יום ועד 66 יום לפני מועד היציאה: 40% ממחיר הטיול + הוצאות ביטול טיסה
 • החל מ - 65 ימים ועד 47 יום לפני מועד היציאה: 70% ממחיר הטיול + הוצאות ביטול טיסה
 • החל מ - 46 ימים ועד מועד היציאה: 100% ממחיר הטיול + הוצאות ביטול טיסה

 תנאי תשלום

 • במועד ההרשמה לטיול: 600 דולר - דמי רישום (ללא החזר)
 • 40% מעלות הטיול ישולמו עד 91 ימים לפני מועד היציאה (02.09.24)
 • 70% מעלות הטיול ישולמו עד 65 ימים לפני מועד היציאה (28.09.24)
 • שארית התשלום המלא ישולמו עד 46 ימים לפני מועד היציאה (17.10.24)
 • עלות הטיסות הבינלאומיות תשולם במלואה במועד הכירטוס

 הערות חשובות

 • המסלול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האויר, השטח והחלטת הצוות המוביל.
 • חשוב לקבוע תור למרפאת חיסונים ולדאוג לחיסונים הרלוונטים.

מלאו את הפרטים

ונחזור אליכם עם המידע שאתם רוצים לדעת על הטיול הקרוב