טיול לקירגיזסטן - Wild Travel
טיול לקירגיזסטן - Wild Travel

קיריגזסטן

הצד הפראי של דרך המשי

בואו איתנו למסע מיוחד בנופים הפראיים של קירגיסטן - ארץ הנוודים!

טיול מיוחד אל האיזור היפה והמרגש של דרך המשי - רכסי הרים מושלגים מוקפים יערות עד ירוקים, אגמים אלפינים, מדבריות ומצוקים. במהלך הטיול נבקר בשמורות היפות במדינה ונפגוש נוודים קירגיזים אשר משמרים אורח חיים מסורתי בלב ההרים.


תאריכי הטיול:

יעודכן בקרוב

קירגיזסטן
על המפה 

למה כדאי לטוס איתנו?

העונה הירוקה והיפה ביותר בקירגיזסטן!

קבוצה קטנה ואיכותית עם יחס הדרכה אישי
(8-12 מטיילים)

הדרכת צילום אישית ומקצועית מצלם מומחה

אירוח אצל משפחות
נוודים מקומיים

מפגש עם צייד עיטים וצפייה במשחקי נוודים באגם סון קול

קירגיזסטן - מסלול הטיול

1

יוצאים לדרך

נצא בטיסת צהריים לאיסטנבול ולאחר קונקשן זריז נמשיך לבישקק - בירת קירגיזסטן.

2

מגיעים לקירגיזסטן

מוקדם בבוקר ננחת בבישקק ונפגוש את הצוות המקומי. לאחר התארגנות קצרה נצא לכיוון רכס הרי הטיאן שאן. כבר ביציאה מהעיר יתגלו בפנינו נופים עוצמתיים כאשר נעלה למעבר ההרים טיו אשו. משם נרד לעמק סוסאמיר השופע עשב ירוק ונפגוש בנוודים עם עדרי צאן ובקר. לאחר מכן נמשיך לכפר קיזיל אוי שם נתארח אצל משפחות מקומיות ונחשף בפעם הראשונה לאירוח המסורתי של מרכז אסיה.

טיול לקירגיזסטן - Wild Travel

3

אגם סון קול

מוקדם בבוקר נעלה לכיוון "הפנינה של קירגיזסטן" ואחד המקומות היפים ביותר במדינה אגם סון קול (גובה 3,016 מ'). את הדרך לאגם נעשה דרך קראקיצ'י פאס - אזור המשמש כשטח מרעה לנוודים ורועי צאן. בדרך נחזה בגבעות מכוסות כרי דשא ירוקים, נחלים, נפגוש עדרי סוסים, כבשים ופרות. בהמשך נבקר ביורטות אותנטיות המשמשות כבית לנוודים המתגוררים סביב האגם ונלמד מהם על אורח החיים הקירגיזי המסורתי. (ארוחת ערב ולינה במאהל יורטות).

טיול לקירגיזסטן - Wild Travel

צילום: דור פזרקר

4

מהאגם אל נארין

לאחר ארוחת בוקר ביורטה נעלה לתצפית על האגם ומשם נמשיך אל השטח שם נפגוש נוודים רכובים על סוסים. בשעות הקרובות נוכל להנות ממשחקי נוודים, תחרויות סוסים ומפגש עם הציידים הנעזרים בעיטים. מאוחר בערב נגיע למלון בנארין לארוחת ערב ולינה.

טיול לקירגיזסטן - Wild Travel

צילום: דור פזרקר

5

נארין - טאש רבאט

נפתח את היום בשוק של נארין שם נחפש הזדמנויות צילומיות בין הרוכלים והנוודים אשר פוקדים את השוק. בהמשך נעשה את דרכינו אל עמק אט באשי שם נעצור בכפרים המקומיים לאורך הכביש המוביל אל סין. לאחר הביקור בכפר נמשיך אל תחנת השיירות טאש רבאט בגובה 3200 מ'. טאש רבאט הוא מבנה אבן יחודי אשר שימש את השיירות אשר חצו על דרך המשי העתיקה מסין אל המערב. סביב המבנה נוכל לפגוש נוודים רבים אשר רועים את עדרי הצאן שלהם במרעה הגבוה. לקראת ערב נחזור לנארין שם נבלה את הלילה.

6

אגם איסיק קול

הבוקר נצא לכיוון אגם איסיק קול, נעצור לצילומים בשוק של העיירה קוצ'קור ובכפר קיזיל אוי. אחרי הצהריים נגיע לקניון האגדות הציורי "סקאזקה" שם נעלה לתצפית על האגם ממנה נצלם את השקיעה. את היום נסיים בארוחת ערב ולינה במחנה יורטות לחופי אגם איסיק קול.

טיול לקירגיזסטן - Wild Travel

7

צייד עיטים קירגיזי

היום נפגוש צייד עיטים קירגיזי! נתחיל בביקור בבית המשפחה שם נשמע ממנו וממשפחתו על החיים בהרים של קירגיזסטן. לאחר מכן נעלה על הרכב כשהצייד מלווה אותנו עם העיט על הסוס אל תצפית יפייפיה שם הוא מאמן את העיט לקראת עונת החורף. בזמן האימון נוכל לצלם את העיט ואת הצייד לרקע ההרים והאגם. לאחר מכן נמשיך במסע לחופו הדרומי של אגם איסיק קול ונגיע לשמורת ג'טי אוגוז -"שבעת השוורים" על שם שבעת המצוקים הענקיים הניצבים בכניסה לשמורה. נעלה לתצפית פנורמית ולאחר מכן נצא לטיול רגלי בשמורה ונבקר במפל "דמעות הבתולה". לקראת ערב נגיע לקרקול לארוחת ערב ולינה.

8

עמק אלטין אראשן

נקום לפנות בוקר ונצא לסיור בשוק הבהמות של קרקול, אחד השווקים הייחודיים במרכז אסיה שם נפגוש רוכלים סוחרים בעדרי צאן ובקר. משם נמשיך בנסיעת שטח מאתגרת במשאית צבאית סובייטית לאחד העמקים היפים ביותר באזור איסיק קול - עמק אלטין ארשאן (גובה 2,600 מ'). הדרך לשמורה עוברת בנופים אלפיניים, פסגות מושלגות, יערות אשוח ונהרות שוצפים. עם הגעתנו נצא לטיול בשמורה שם נערוך פיקניק לצהריים ולאחר מכן נטבול במעיינות החמים בשטח. לקראת ערב נחזור לקרקול לארוחת ערב ולינה.

טיול לקירגיזסטן - Wild Travel

9

צ'ולפאן אטא

מקרקול נמשיך במסע לחופו הצפוני של אגם איסיק קול ונבקר בסדנה של אמן עור מהכפר המקומי המייצר אוכפים בעבודת יד. משם נמשיך בדרך היפייפיה העוברת בואדיות - סימונובקה וגריגוריבקה. את היום נסיים ברחצה באגם איסיק-קול. ארוחת ערב ולינה במלון הנמצא על חוף האגם.

10

בישקק

הבוקר נתחיל את דרכנו חזרה לבישקק. בדרך נעבור דרך ואדי בואם שם נאכל את ארוחת הצהריים. בבישקק נצא לאחד השווקים השוקקים והצבעוניים ביותר במרכז אסיה ה"אוש בזאר" - Osh Bazaar. בשוק נתרשם מהריחות ומהצבעים האקזוטיים (זו גם ההזדמנות לקנות תבלינים ומזכרות למשפחה). לאחר הסיור בשוק נחזור למלון להתארגנות קצרה ונצא לארוחת פרידה ייחודית.

טיול לקירגיזסטן - Wild Travel

11

חוזרים לישראל

מוקדם בבוקר ניסע לשדה התעופה מאנאס לטיסה חזרה ארצה.

למה כדאי לטוס איתנו?

העונה הירוקה והיפה ביותר בקירגיזסטן!

קבוצה קטנה ואיכותית עם יחס הדרכה אישי (8-12 מטיילים)

הדרכת צילום אישית ומקצועית מצלם מומחה

אירוח אצל משפחות נוודים מקומיים

מפגש עם צייד עיטים וצפייה במשחקי נוודים באגם סון קול


מה מטיילים מספרים עלינו?


טיול לקירגיזסטן - Wild Travel

טיול עם Wild Travel מביא אותנו (גם לא צלמים) למקומות מיוחדים, מעניק חוויות בזכות הנופים והאנשים שפוגשים אך ההצלחה הגדולה היא ביצירת קשר מיוחד בין חברי הקבוצה והפיכתה ל״משפחה״. זאת גם בזכות המדריכים, המקומיים בכלל ואיתי (הישראלי) בפרט.

מגי אבירי

טיול לקירגיזסטן - Wild Travel

אחד מהטיולים היותר טובים שיצא לי להיות בהם! צוות מקצועי שלא מפסיק לדאוג לכל צרכייך, קבוצה איכותית ביותר, אנשים שנהיים כמשפחה לקראת סוף הטיול. נופים עוצרי נשימה ומספיק הזדמנויות לצילום התמונה המושלמת. אני רק מצפה לטיול הבא.

קרינה מזירוב


 לוח טיסות

טסים לקירגיזסטן

תל אביב

יעודכן בקרוב

--:--

איסטנבול

יעודכן בקרוב

--:--

איסטנבול

יעודכן בקרוב

--:--

בישקק

יעודכן בקרוב

--:--

חוזרים לישראל

בישקק

יעודכן בקרוב

--:--

איסטנבול

יעודכן בקרוב

--:--

איסטנבול

יעודכן בקרוב

--:--

תל אביב

יעודכן בקרוב

--:--


 מחירים ומידע נוסף

מחיר הטיול: יעודכן בקרוב

תוספת עבור חדר יחיד: יעודכן בקרוב

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות

כלכלה מלאה

לינה ביורטות ובתי מלון

רכב צמוד ומרווח לקבוצה

הדרכת צילום ע"י מדריך מומחה

כניסה לשמורות ואתרים

 לא כלול

 • ויזת כניסה לקירגיזסטן (עלות של 60 דולר)
 • עלות בדיקות קורונה נדרשות
 • ביטוח נסיעות וביטוח ציוד אישי
 • מזכרות ומתנות לחברים ומשפחה
 • משקאות חריפים ושתייה קלה

 תנאי ביטול

 • במועד ההרשמה לטיול: 300 דולר - דמי רישום (ללא החזר)
 • החל מ-91 יום ועד 62 יום לפני מועד היציאה: 25% ממחיר הטיול + הוצאות ביטול טיסה
 • החל מ-61 יום ועד 35 יום לפני מועד היציאה: 50% ממחיר הטיול + הוצאות ביטול טיסה
 • החל מ - 34 ימים ועד מועד היציאה: 100% ממחיר הטיול + הוצאות ביטול טיסה

 הערות חשובות

 • המסלול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האויר, השטח והחלטת הצוות המוביל.
 • חשוב לדעת - רמת התשתיות (מלונות, כבישים, מסעדות...) הינה נמוכה מהסטנדרטים המערביים, אולם אנחנו עובדים עם נותני השירות ברמה הגבוהה ביותר בקירגיזסטן ובחלק מהערים מדובר במלונות הטובים בנמצא.

מלאו את הפרטים

ונחזור אליכם עם המידע שאתם רוצים לדעת על הטיול הקרוב